Elewacja z cegły

173 ‎wyświetleń Dodaj komentarz
elewacja-cegla

Elewacja z cegły jest elegancka i trwała. Nie niszczeje pod wpływem czynników atmosferycznych, opiera się atakom grzybów oraz glonów i nie wymaga tak częstej renowacji jak fasada tynkowa.

Możemy wykonać ją z cegły licowej lub klinkierowej. Obie dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach. Czym się więc różnią?

Cegła klinkierowa ma większą od cegły licowej odporność na ściskanie i nasiąkanie. Można ją więc stosować nie tylko na ścianę osłonową elewacji, ale również do murowania kominów.

Cegła licowa wyglądem przypomina rękodzieło w „starym stylu”, gdy tymczasem cegła klinkierowa ma na wskroś nowoczesny wygląd.

Obie natomiast doskonale komponują się z drewnem, kamieniem i elementami aluminium, co pozwala na zaaranżowanie z ich udziałem niebanalnej elewacji domu w każdym niemal stylu architektonicznym.

  • Udostępnij:
Autor

Jacek Jankowski

Praktyk. W branży od wielu lat. Buduje, remontuje, a w wolnych chwilach pisze i doradza innym. Związany z portalem od początku. Wie o nim wszystko i w każdej sytuacji służy pomocną dłonią.

Soudal – 20-07-2015 – 02-08-2015 – 728×90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>